Aktualności

01.07.
2018

Fest golonka w Olsztynie – odkryj pięć smaków rozkoszy

Lubisz dobrze zjeść? Ba, a kto nie lubi? Pytanie brzmi, co i gdzie zjeść, żeby było dobrze. Z pomocą spieszy… fest golonka! Karczma Krys-Stan w Olsztynie przyrządzi ci ją aż na pięć sposobów, a każda zachwyci bogactwem doznań smakowych.

 

Golonka nieodzownie kojarzy się z kuchnią staropolską. Z kapustą, z grzybami, z chrzanem… W każdej odsłonie smakuje nieziemsko. Uznawana jest za typowo „męską” potrawę, ale na soczystą, smakowitą golonkę z Krys-Stanu z pewnością skuszą się także panie.

 

Tajna receptura

Sztuką jest przyrządzenie golonki w taki sposób, żeby mięso było idealnie miękkie i delikatne, żeby wręcz rozpływało się w ustach. Kucharze Karczmy Krys-Stan mają na to sposób, ale to wiedza tylko dla wtajemniczonych. Na szczęście efekty tej kucharskiej alchemii można sobie… kupić za jedyne 27 złote za porcję i chyba więcej nie trzeba, żeby znaleźć się w kulinarnym raju?

Pięć sposobów na fest golonkę

Ale do rzeczy. Każdy lubi co innego, a Krys-Stan wychodzi naprzeciw każdemu smakoszowi. W tym celu kucharze przygotowali aż pięć odsłon naszej wspaniałej golonki – każda w innej marynacie, przyrządzonej według specjalnej receptury. 

Do wyboru mamy:
– golonkę w chmielu – chmielowa goryczka wspaniale podkreśli bogaty smak mięsa
– golonkę gotowaną – delikatną i rozpływającą się w ustach;
– golonkę pieczoną – wspaniałą, aromatyczną i uwodzącą smakiem;
– golonkę w sosie chrzanowym – dla miłośników nieco ostrzejszych smaków;
– golonkę po warmińsku – tradycyjnie, z kapustą.

Smak i tradycja

Jak wiadomo, jemy także oczami, dlatego Krys-Stan dba także o apetyczną prezencję dań. Każda golonka jest podawana na drewnianej deseczce, co wzmacnia staropolski charakter potrawy.

Karczma Krys-Stan od wielu lat jest wierna tradycyjnym, sprawdzonym przepisom, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tu znajdziesz potrawy, które przypomną ci smak dzieciństwa i najsmaczniejsze obiady u mamy czy babci. Kochają je klienci, doceniają zawodowi smakosze – Krys-Stan to laureat wielu prestiżowych nagród kulinarnych, m.in. trzech pereł kulinarnych Polagra Food w Poznaniu. Firma corocznie zdobywa także pierwsze miejsce podczas Święta Golonki w Mrągowie, więc w kwestii golonki zdecydowanie można jej zaufać.

To jak, zgłodniałeś? Wpadnij na fest golonkę do Karczmy Krys-Stan przy ul. Kolejowej 11A w Olsztynie!

 


unnamed (1)